Intercamp 2018

Zahájení akce: 16.5. 2018 (středa) 
Ukončení akce: 21.5. 2018 (pondělí) 

Intercamp 2018 se bude konat v Belgickém městě Sint – Truiden. Akce je tradiční mezinárodní evropské setkání skautských oddílů na prodloužený víkend. Letos se očekává více jak 3500 účastníků z minimálně 8 zemí. Akce je určena pro oddíly skautů a skautek ve věku 11 – 17 let.
O akci je každoroční velký zájem. Nám se podařilo pro letošek zajistit 14 míst pro skauty a skautky a věříme, že to pro ně bude velký zážitek. Fotky z již proběhlých ročníků se dají najít na https://www.intercamp.info

Informace o akci:

Odjezd: středa 16.5. v 19 hod z vlakové zastávky v Kostelci (vlak odjíždí v 19:12). Vlak nás doveze do Hradce, kde přistoupíme do zajištěného autobusu

Příjezd: pondělí 21.5. v noci – měli bychom přijet do Hradce do půlnoci. Ideální varianta by byla, aby pro nás dojeli rodiče. Máme zajištěna již 2 auta. Pro pohodlnou cestu zpět stačí další 3.

Stravování: jídlo budeme řešit ze společných peněz. Vlastní jídlo si vezměte pouze na středeční cestu autobusem.

Vybavení na program: vezměte si s sebou jedno bíle či světlé triko na výrobu oficiálních triček.

Vybavení: Kroj, spacák, karimatka, hygienické potřeby, toaletní papír, doporučuji i vlhčené ubrousky (v prostoru akce nebudou sprchy), láhev na vodu, ešus a příbor, baterku, ručník, kapesné v eurech (plánujeme výlet do Bruselu, tak na případné suvenýry), vhodný může být malý slovník, nebo offline překladač v mobilu (mobil je samozřejmě na vaší zodpovědnosti), v případě mobilu je ještě důležité dodat, že nebude možnost nabíjet (powerbanka je tedy jedna z možností). Ideální variantou by bylo, aby všechny vše bylo sbaleno do jednoho batohu (zavazadla).

Další informace:

  • Občanský průkaz, nebo pas – je třeba mít platný průkaz totožnosti. Cestujeme v rámci EU, je tedy možné oboje
  • Cestovní pojištění – zajistíme pro všechny cestovní pojištění za zvýhodněných podmínek
  • Uvolnění ze školy – v dostatečném předstihu je třeba předat řediteli školy vyplněný dokument s žádostí o uvolnění z vyučování. Ten je dostupný na stránkách školy. Odkaz dávám zde uvolneni-z-vyucovani (týká se ZŠ Kostelec)
  • Zdravotní zpusobilost – vzhledem k délce akce budeme požadovat tento dokument. Pokud ho máte z loňského tábora, tak stačí tento. Pokud ho nemáte, tak zajdete k lékaři a dokument již budete mít vyřešen i na letošní tábor.
  • Finance – v tuto chvíli stále čekáme na výsledky grantů od Královehradeckého kraje a budeme podávat žádost na město Kostelec. Dříve než v průběhu letních prázdnin tak nebudeme schopni vyčíslit finální cenu. Věříme však, že se cena už nebude příliš navyšovat nad již vámi zaplacenou zálohu.